ветеринарная медецина - консультация
крестик
телефон
восклицание
карандаш
форум
Реклама:

 


Місцеве знеболювання 

Місцеве знеболювання (анестезія) являє собою переривання імпульсного ланцюга чутливих нервів і, відповідно знеболювання певних ділянок тіла, шляхом введення анестетика місцевої дії. Ці речовини своєю специфічною і оборотною дією змінюють збудливість (провідність) елементів периферичної нервової системи, не визиваючи у них глибоких структурних змін. Місцева дія анестетиків визиває втрату не лише больової чутливості (аналгезія), а й зникає тактильна, температурна та інші види (анестезія), при збереженні свідомості тварини. Знеболювання досягається через гальмування периферичних ланцюгів больових аналізаторів або розривом, блокадою нервових шляхів між їхніми периферичними і центральними ділянками, що й проявляється в різних видах місцевої анестезії – поверхневій, інфільтраційній, провідниковій та спинномозковій. Місцеве знеболення використовують для проведення незначних і нетривалих оперативних втручань на периферичних частинах тіла (розріз шкіри, видалення поверхневих пухлин, операції на губах, вухах, кінцівках, зовнішніх статевих органах, хвості тощо), а також при протипоказаннях застосування наркозу або його проведення супроводжується великим ризиком для життя (стара тварина, захворювання серцево-судинної системи, печінки тощо). Для цього застосовуються розчини новокаїну, лідокаїну, совкаїну, тримекаїну, бупівакаїну, етидокаїну, піромекаїну.

Новокаїн (novocainum) – найбільш розповсюджений препарат у нашій країні для місцевої анестезії. Він малотоксичний і не визиває пошкодження тканин. Застосовується для інфільтраційної в 0,25-0,5-1%-ній концентраціях і 3-4% - для провідникової анестезій. Новокаїн, крім місцевого знеболення, широко застосовують і з лікувальною метою (патогенетична терапія).  

Лідокаїн (lidocainum, xycainum) по місцево анестезувальній дії у 4 рази вищий ніж новокаїн, але і значно токсичний. Використовують для інфільтраційної анестезії розчини у 0,25-0,5%-ній, провідникової – 0,5-2%-ній концентраціях.  

Совкаїн (sovcainum) у порівнянні з новокаїном у 15-20 разів активніший, але і у скільки разів токсичний. Дія його у 3 рази триваліша, ніж новокаїну. Використовують для поверхневої анестезії 1-3%-ні, інфільтраційної – 0,01-0,1%-ні, провідникової – 0,2-0,5%- ні концентраціях. Препарат знижує кров’яний тиск, тому його рекомендують використовувати з ефедрином.  

назад далее


 

 


 

Вся информация на сайте предоставлена в ознакомительных целях. По вопросам диагностики, лечения и профилактики болезней животных необходимо обращаться к ветеринарным специалистам. Любое использование материалов без активной ссылки на сайт doktorvet.com запрещено!

©"DoktorVet.com", 2013-2015