ветеринарная медецина - консультация
крестик
телефон
восклицание
карандаш
форум
Реклама:

 


Моніторинг анестезії 

Для нормального перебігу наркозу і профілактики різноманітних ускладнень, пов’язаних з ним необхідно проводити моніторинг анестезії. Метою моніторингу анестезії є, так би мовити, гарантування оптимального клінічного стану пацієнта протягом усього періоду анестезії. Якщо виникає будь яка проблема з боку життєво важливих систем організму, то постійне спостереження дозволяє швидко відреагувати на ситуацію. Дослідження (вимірювання) частоти серцевих скорочень, пульсу, артеріального тиску, дихання, рівня оксигенації, температури тіла мають проводитися постійно, для того, щоб можна було визначити тенденцію розвитку проблеми та спробувати її ліквідувати. Запис результатів досліджень завжди допоможе запобігти ускладнень у подальших анестезіях.

Хороший моніторинг анестезії формує три основні алгоритми анестезіологічного забезпечення, це:  

1. Дихальні шляхи – необхідно постійно спостерігати за їх станом, вони мають бути завжди відкриті. Для цього використовують ендотрахеальну трубку, яка дає можливість контролювати прохідність дихальних шляхів і концентрацію газоподібного наркотичного препарату та дає можливість проведення штучної вентиляції легень. Діаметр ендотрахеальної трубки повинен відповідати розміру тварини, оскільки вузька трубка сприяє звуженню трахеального просвіту, широка – призводить до ушкодження тканин при інкубації. Крім цього, трубка не повинна значно виступати із пасті кота. Для полегшення проведення інкубації та профілактики набряку гортані у котів необхідно провести місцеву анестезію гортані. 

2. Загальнодіючі анестетики пригнічують функцію дихання. Якщо в стані гіповентиляції легень реєструється порушення оксигенації, необхідно забезпечити штучну вентиляцію легень.

Протягом анестезії повинен постійно підтримуватися достатній кровообіг. Періодично необхідно досліджувати пульс, а також перфузію тканин. Застосування сучасних приладів (пульсоксиметр, електрокардіограф) надає можливість виявляти порушення кардіоваскулярної системи, ще до проявлення клінічних симптомів. Оскільки загально анестезувальні речовини, особливо в застосованих дозах для наркозу, часто межують з токсичними, тому для зменшення дози наркотичної речовини або виконання нескладних і не тривалих операцій застосовують самостійно або у комбінації місцеву анестезію. Але у котів у рідкісних випадках можна провести хірургічну операцію тільки з використанням місцевої анестезії. У зв’язку з тим, що сьогодні є багато щадящих і простих методів загальної анестезії котів, місцева анастезія, як правило, показана тільки в особливих випадках, наприклад, при шоковому стані або для доповнення поверхневої загальної анестезії. 

назад далее


 

 


 

Вся информация на сайте предоставлена в ознакомительных целях. По вопросам диагностики, лечения и профилактики болезней животных необходимо обращаться к ветеринарным специалистам. Любое использование материалов без активной ссылки на сайт doktorvet.com запрещено!

©"DoktorVet.com", 2013-2015