ветеринарная медецина - консультация
крестик
телефон
восклицание
карандаш
форум
Реклама:

 


Місцеве знеболювання 

Тримекаїн (trimecainum), швидко діючий анестетик, дія якого триває до 3-х год., на відміну від новокаїну не володіє антигістамінною і антисульфамідною дією. Використовують для інфільтраційної анестезії 0,25-1%-ні, провідникової – 1-2%-ні концентраціях розчини. 

Бупівакаїн (bupivacaine)значно сильніший, але й токсичніший за новокаїн. Використовують для місцевої, провідникової та епідуральної анестезії у 0,25-0,5-0,75%-ній концентраціях. Місцевий анестетик амідного типу. Дія його настає повільніше (на протязі 5 – 10 хв), а анестезія триваліша, у порівнянні з іншими анестетиками (3 – 8 годин в залежності від дози та місця введення). Механізм дії зумовлений стабілізацією мембран нейронів, що запобігає виникненню та проведенню нервових імпульсів. Спочатку послідовно пригнічуються температурна, тактильна та пропріоцептивна чутливості, а потім інервово-м’язова провідність. Аналгетична дія триває і після припинення анестезії, що зменшує потребу в після операційному знеболюванні. При спинномозковій анестезії бупівакаїн спричиняє помірне розслаблення м’язів тривалістю 2 – 2,5 год, при епідуральній блокаді – 3 – 4 год. Бупівакаїн використовують для інфільтраційної анестезії у 0,25-0,5%-ній концентрації, для проводнікової - 0,25-0,5%, для ретробульбарної – 0,75%. 

Артифрін (artiphrinum) - анестетик місцевої дії. Оскільки цей препарат для ветеринарної медицини мало відомий, то детально зупинимося на його характеристиці. Це прозорий, безбарвний або злегка жовтувато-зеленуватий розчин; в 1 мл артифріну міститься: артикаїну гідрохлориду ( у перерахунку на 100% речовину)- 40 мг, епінефрину ( у перерахунку на 100% речовину) - 10 мкг (у формігідрохлориду); допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, гліцин, натрію хлорид, 1М розчин кислоти хлористоводневої і вода для ін'єкцій. 

Артикаїн – місцевий анестетик амідного типу тіафенової групи. В тканинах підлягає гідролізу і вивільняє основу, яка має ліпофільні властивості і легко проникає крізь мембрану всередину нервового волокна. Іонізується і трансформується в катіон. Взаємодіючи з рецепторами, гальмує вхід іонів натрію в клітину у фазі деполяризації і блокує проведення імпульсу по нервовому волокну. 

Епінефрин (адреналін) справляє судинозвужувальну дію, завдяки чому відбувається посилення і пролонгація місцевоанестезуючого ефекту артикаїну. Знеболювання, після введення препарату розвивається через 1 - 3 хвилини з тривалістю ефективної хірургічної анестезії не менше 75 хвилин,виявляючи високу дифузійну здатність. Препарат характеризується доброю переносимістю і не виявляє несприятливої дії на загоювання післяопераційної рани. Період напіввиведення – 25-30 хвилин. Препарат у мінімальній кількості проникає крізь плацентарний бар'єр. До ін’єкції слід завжди проводити пробну аспірацію для виключення можливості внутрішньосудинного введення. Для подовження місцевої дії препаратів до їх розчинів додають адреналін, за винятком артифріну, з розрахунку 3 краплі 0,1%-ного розчину на 5 мл анестетика. 

Місцеве знеболювання може виконуватися у вигляді поверхневої анестезії та інфільтраційної. 

назад далее


 

 


 

Вся информация на сайте предоставлена в ознакомительных целях. По вопросам диагностики, лечения и профилактики болезней животных необходимо обращаться к ветеринарным специалистам. Любое использование материалов без активной ссылки на сайт doktorvet.com запрещено!

©"DoktorVet.com", 2013-2015