ветеринарная медецина - консультация
крестик
телефон
восклицание
карандаш
форум
Реклама:

 


Інгаляційний наркоз 

Ізофлуран (форан) – ізомер енфлурану. Незначно пригнічує функцію міокарду, знижує артеріальний тиск. Стимулює збільшення кровотоку у скелетній мускулатурі. Подразнює слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і водночас є активним бронхорозширювальним засобом. Ізофлуран викликає достатнє розслаблення м’язів, знижує кровообіг нирок, швидкість клубочкової фільтрації і діурез. Крім того, препарат знижує загальний кровообіг у печінці. Ізофлуран легко випаровується, що дозволяє швидко ввести тварину в інгаляційний наркоз, але й у передозуванні. МАК ізофлурану для котів складає 1,6 об%. Препарат менше чим галотан розчинний у жирах, що забезпечує швидкість виходу із інгаляційного наркозу. Ізофлуран у порівнянні із галотаном проявляє більш виражене пригнічення дихальної функції, тому при його використанні необхідно мати апарат для штучного дихання. Виділяється анестетик у значній кількості через дихальні шляхи в незміненому вигляді, що робить його безпечним у використанні. Застереження: гіповолемія, злоякісна гіпертермія.

Севофлуран – леткий засіб для інгаляційного наркозу. Має незначний кардіодепресивний ефект, помірно знижує артеріальний тиск. Пригнічує дихання, усуває бронхоспазм. В умовах нормокапнії незначно підвищує мозковий кровообіг і внутрішньомозковий тиск, знижує потребу головного мозку в кисні. Не викликає судом. Розслаблення м’язів достатнє для інтубації трахеї. Незначно знижує кровообіг у нирках. МАК севофлурану складає 2,3-2,6 об%. Препарат,у порівнянні з ізофлураном, мало розчинний у жирах, що забезпечує спокійну і швидку індукцію в наркоз, а також контрольований вихід із нього. Застереження: гіповолемія, злоякісна гіпертермія.

Метоксифлуран (пентран, інгалан) – належить до галогеновмісних і є найактивнішим засобом для інгаляційного наркозу з добре вираженою аналгезивною дією. Він не подразнює слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, не посилює слиновиділення і секрецію бронхіальних залоз, не впливає на паренхіматозну тканину легень, має виразну бронхорозширювальну дію, не підвищує рівня катехоламінів у крові, знижує чутливість серця до адреналіну. Викликає пригнічення скоротливої здатності міокарда, тому відбувається зниження хвилинного об’єму серця, зменшення артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Препарат пригнічує дихання, зменшує його глибину. Негативно впливає на нирки. Має помірний тимчасовий депресивний вплив на функцію печінки без гепатотоксичної дії, проявляє виражену стадію збудження. Метоксифлуран повільно виділяється із організму, вихід тварини з наркозу може бути тривалим (до 1-2 год). Застосовується в дозі 2-2,5 об% у поєднанні з іншими анестетиками. Застереження: захворювання печінки, нирок, гіповолемія, артеріальна гіпотензія. 

Діазоту оксид (закис азоту) – це індиферентний газ, який у незміненому вигляді виділяється з організму, головним чином через легені. Препарат відноситься до слабих анестетиків (МАК перевищує 100 об%), тому самостійне його використання виключається. Закис азоту не пригнічує гемодинаміки, газообміну, не впливає на функцію печінки, нирок, незначною мірою стимулює функцію симпатоадреналової системи. Під його впливом виникають невеликі зміни у формулі крові, добре розчиняється у жирах. Використовується в комбінованому наркозі в поєднанні з анальгетиками, міорелаксантами, препаратами для невролептанальгезії та іншими загальними анестетиками. Протипоказано застосування закису азоту при пневмотораксі, розширенні або перекручуванні шлунку.  

назад далее


 

 


 

Вся информация на сайте предоставлена в ознакомительных целях. По вопросам диагностики, лечения и профилактики болезней животных необходимо обращаться к ветеринарным специалистам. Любое использование материалов без активной ссылки на сайт doktorvet.com запрещено!

©"DoktorVet.com", 2013-2015