ветеринарная медецина - консультация
крестик
телефон
восклицание
карандаш
форум
Реклама:

 


Методи введення лікарських препаратів 

Самим простим і доступним методом введення лікарських препаратів котам є дача peros, яким користуються не тільки лікарі, але і власники. Але необхідно пам’ятати, що ці тварини можуть чинити опір і в багатьох випадках агресивні, даже коли вони хворі. Ліки, які не мають гіркого смаку, неприємного запаху можна задавати безпосередньо з їжею або ласощами (м’ясом), але слід пам’ятати, що деякі лікарські препарати несумісні з компонентами їжі. В інших випадках, перед дачею таблеток, капсул тощо, кота необхідно надійно зафіксувати «хваткою старшого» або запеленати його, потім, утримуючи однією рукою верхню щелепу, запрокинувши голову вверх, нажати двома пальцями на вуха (при цьому кіт відкриє рот) і покласти таблетку на корінь язика. Після цього необхідно закрити рот тварині і протягом 2-3 хв. погладжувати її по шиї, в напрямку стравоходу, до ковтального руху. Для полегшення проходження таблетки по стравоходу її можна змазати маслом чи олією. Розчини можна, за допомогою спринцівки або шприца без голки, влити за щоку і потім стимулювати акт ковтання. На ринку ветеринарних препаратів є лікарські засоби (піллкан,поліверкан, діаркан,екзекан) фірми “CEVASanteAnimale”, які реалізовуються у вигляді цукрових кубиків, приємних на смак і з задоволенням поїдаються тваринами. Ін'єкції – один із найпоширеніших способів введення рідких лікарських препаратів в організм тварини. Їх застосовують у випадках, коли препарати не можна завдати через рот, через неприємний смак або якщо необхідно одержати швидкий лікувальний ефект. Залежно від шляхів уведення рідини у котів ін’єкції проводять:

  • підшкірні;
  • внутрішньом'язові;
  • внутрішньовенні;
  • інтраперитонеальні.

При виконанні ін’єкцій необхідно дотримуватися правил асептики й антисептики. Водні й олійні розчини повинні бути стерильними, а їх температура відповідати температурі тіла кота. Ведення лікарських препаратів забороняється у набряклі, а також з ознаками нагноєння тканини. 

назад далее


 

 


 

Вся информация на сайте предоставлена в ознакомительных целях. По вопросам диагностики, лечения и профилактики болезней животных необходимо обращаться к ветеринарным специалистам. Любое использование материалов без активной ссылки на сайт doktorvet.com запрещено!

©"DoktorVet.com", 2013-2015