ветеринарная медецина - консультация
крестик
телефон
восклицание
карандаш
форум
Реклама:

 


Методи введення лікарських препаратів 

Підшкірна ін’єкція найбільш простий і ефективний метод введення лікарських препаратів, оскільки пухка клітковина сприяє швидкому їх розсмоктуванню і потраплянню в кровоносне русло. Її виконують у місцях , де багато пухкої клітковини й мало кровоносних судин і нервів, а шкіра - тонка і рухлива. Для цього найбільш прийнятним місцем є бокова поверхня шиї і грудної стінки. При введенні рідини шкіру збирають у складку під яку, паралельно тулубу, уколюють голку на глибину 2-3 см, але не більше 3\4 її довжини. Підшкірно вводять лікарські речовини, які не визивають значного подразнення і некрозу тканин. Інколи необхідно вводити значну кількість рідини. При цьому голку, яка знаходиться під шкірою, поступово й обережно переміщують у різні напрямки. Крім цього, у таких випадках підшкірні ін’єкції виконують у кількох місцях. У одне місце можна ін’єктувати повільно до 10 мл рідини, після чого проводять легкий масаж, що сприяє її розподілу по підшкірній клітковині.

Внутрішньом'язові ін’єкції виконують у місцях, віддалених від нервових стовбурів і кровоносних судин. Місцем ін’єкції є триголовий м'яз плеча, задньостегнова група м'язів, внутрішня поверхня стегна. При внутрішньом'язовому введенні лікарські препарати, у порівнянні з підшкірним швидше всмоктуються, за рахунок більшого постачання кров'ю і вони менш болючі. При цьому голку вводять перпендикулярно до шкіри, на глибину 1-2 см. При виконанні ін’єкції необхідно переконатися у відсутності потрапляння голки в кровоносну судину, що при введенні олійних розчинів може призвести до важких наслідків. Для профілактики цього перед введенням розчину поршень дещо витягують із шприца і поява крові є свідченням травми судини, тому необхідно змінити положення голки.

Внутрішньовенні ін’єкції виконують з метою вливання значної кількості рідини для отримання швидкого лікувального ефекту, що має важливе значення при порушенні серцевої діяльності, шоці, септичних явищах, при введенні подразнюючих препаратів, а також для взяття крові. 

назад далее


 

 


 

Вся информация на сайте предоставлена в ознакомительных целях. По вопросам диагностики, лечения и профилактики болезней животных необходимо обращаться к ветеринарным специалистам. Любое использование материалов без активной ссылки на сайт doktorvet.com запрещено!

©"DoktorVet.com", 2013-2015