ветеринарная медецина - консультация
крестик
телефон
восклицание
карандаш
форум
Реклама:

 


Загальне знеболювання (наркоз) 

Оскільки ідеальних анестетиків поки що не існує, тому вибір методу наркозу і аналгезуючих препаратів залежить від стану здоров’я тварини, а також і від кваліфікації лікаря. Препарати наркотичної дії повинні відповідати вимогам: а) швидко розпадатись в організмі з утворенням нетоксичних метаболітів; б) не володіти кумулятивною дією; в) визивати втрату свідомості, аналгезію, міорелаксацію, при цьому не значно пригнічуючи функцію серцево-судинної та дихальної систем.

Оскільки більшість наркотиків не забезпечують таких вимог, тому одним із найважливіших моментів сучасного наркозу є переднаркозна підготовка тварини – премедикація. Вона призначена для: а) допомоги в фіксації тварини; зниження хвилювання; полегшення технічного здійснення наркозу; усунення побічної дії наркотику; зменшення або профілактика небезпечних вегетативних рефлексів; зменшення дози наркотику; д) поліпшення перебігу наркозу і поглиблення його тощо.

Для премедикації застосовують антихолінолітичні, нейроплептики (заспокійливі) засоби, пригнічуючи функцію центральної нервової системи, з ослабленням мимовільних рухів чи міорелаксанти, паралізуючі смугасті м’язи. У практиці ветеринарної медицини на сьогодні досить незначна кількість заспокійливих засобів, які можна застосувати котам, особливо оральним шляхом, оскільки у них добре розвинені смакові рецептори, тому згодувати гіркий на смак лікарський засіб проблематично.

З цією метою широко використовують для премедикації 1% -ний розчин атропіну сульфат. Препарат здатний знижувати моторику й секрецію слизових оболонок шлунково-кишкового і респіраторного трактів, знімає ларинго - і бронхоспазм.

Атропін прискорює ритм серцевих скорочень, підвищує кров’яний тиск, збуджує дихальний центр, внаслідок чого підвищується газообмін в легенях. Препарат можна вводити тваринам підшкірно, внутрішньом'язево і внутрішньовенно, за 20-30 хв. до введення анальгетиків, в дозі 0,02-0,04 мг/кг. Одним із препаратів, які широко використовують для премедикації є ветранквіл 1%-ний (vetranquil)— жовта прозора рідина,яка містить 1 г ацепромазину і 0,5 г хлоробутанола в 100 мл розчину.

Препарат випускають стерильним, розфасованим по 50 мл в склянних флаконах із темного скла.

Ветранквіл 1%-ний визиває заспокійливу й міорелаксантну дію за рахунок зниження збудження та подразнення центральної нервової системи. Він посилює дію снодійних, наркотичних та місцево анестезуючих препаратів. Володіє антигістамінною, адренолітичною, гіпотермічною, гіпотензивною дією. Дози котам: підшкірно, внутрішньом’язево 0,03-0,1 мг/кг маси, внутрішньовенно — 0,01-0,03мг/кг маси.

При внутрішньовенному введенні ветранквіл забезпечує седативний і міорелаксуючий ефект, який дозволяє виконувати, на фоні місцевого знебо¬лення, ряд травматичних операцій. При внутрішньовенному введенні препарату його дія проявляється через 5 - 10 хв., при внутрішньом’язевому - через 20 - 30 хв. і продовжується 30 – 60хв., особливо при спокійній і тихій обстановці.

Ветранквіл 1%-ний застосовують як заспокійливий засіб (при кліничному огляді, місцевому лікуванні, транспортуванні тварин), для транквілізації та премедикації. Препарат не рекомендується застосовувати тваринам з серцевою недостатністю, при значних крововтратах і гіпотермії. 

назад далее


 

 


 

Вся информация на сайте предоставлена в ознакомительных целях. По вопросам диагностики, лечения и профилактики болезней животных необходимо обращаться к ветеринарным специалистам. Любое использование материалов без активной ссылки на сайт doktorvet.com запрещено!

©"DoktorVet.com", 2013-2015